Race for the Cure: Τρέχουμε μαζί για καλό σκοπό
![Race for the Cure](assets/images/action/10/race_02-min.jpg)
Κάνοντας την αρχή τον Σεπτέμβριο του 2016, και συνεχίζοντας με το ίδιο με πάθος & ενθουσιασμό μέχρι σήμερα, η ομάδα εθελοντών «Πλάι σου» τρέχει στον αγώνα δρόμου “Race for the Cure”. Ο αγώνας διοργανώνεται στην Αθήνα από τον Πανελλήνιο Σύλλογο Γυναικών με Καρκίνο του Μαστού «Άλμα Ζωής», με σκοπό την ευαισθητοποίηση και ενημέρωση του κοινού για τον καρκίνο του μαστού, τόσο στην Ελλάδα όσο και παγκοσμίως.
![Race for the Cure](assets/images/action/10/race_01-min.jpg)
![Race for the Cure](assets/images/action/10/race_03-min.jpg)
Ειδικά το 2017, η ομάδα «Πλάι σου» ήταν η 4η μεγαλύτερη ομάδα συμμετοχών στην εταιρική κατηγορία, με 669 εθελοντές μας να διανύουν 5km στον αγώνα δρόμου και 2km στον περίπατο. Έτσι, γιορτάζουμε την επιμονή και την προσπάθεια όσων αγωνίζονται για τη ζωή, συνεισφέροντας παράλληλα στη συγκέντρωση οικονομικών πόρων για την υλοποίηση προγραμμάτων από το σύλλογο «Άλμα Ζωής» σε Αθήνα, Πάτρα & Θεσσαλονίκη.
![Race for the Cure](assets/images/action/10/race_04-min.jpg)
![Race for the Cure](assets/images/action/10/race_05-min.jpg)